Lung Toi Tau (龍抬頭) oznacza po kantońsku Festiwal Niebieskiego Smoka. Jest to chińskie święto, które przypada na drugi dzień drugiego miesiąca kalendarza księżycowego. W roku 2020 obchodzone pod datą 24 lutego. Chińczycy oddają tego dnia hołd „Królowi Smoków” i czczą Tu Di Gong (土地公) Pana Ziemi. Podczas święta zajadane są wiosenne naleśniki (春饼) i makaron z brodą smoka (龍鬚麵). Rozpoczynają się targi świątynne w Taihao (太昊) będące zarazem świętem bóstw przodków Fuxi (伏羲) i Nuwa (女媧), którym przypisuje się stworzenie ludzkości. Nazwa festiwalu nawiązuje do „smoka podnoszącego głowę”, który poznawczo spogląda w górę aby za chwilę wzbić się w niebo i wywołać ulewny deszcz mający przynieść ludziom wzrost i dobre plony na cały rok.

Dwadzieścia lat temu, w dniu 8 lutego 2000 roku w siedzibie głównej Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku - po chińsku Liánhéguó (联合国), oraz innych biurach ONZ na 54 sesji plenarnej proklamowano Dzień Vesak jako święto międzynarodowe. Obchody te wiążą ze sobą dzień narodzin, oświecenia i śmierci Buddy Shakyamuniego jako wyraz pamięci świata o życiu, walce i szczególnych osiągnięciach tej wybitnej postaci dla rodzaju ludzkiego. Według tradycji i zgodnie z azjatyckim kalendarzem lunarnym dzień ósmego lutego nazwany jest Vaiśākha Purnima. Rezolucja ONZ: A/RES/54/115

Święto Latarni Yuánxiāojié (元宵節) to jedno z najstarszych chińskich świąt. W 2020 roku przypadło na dzień 8 lutego. W tym czasie ulice zostały przyozdobione lampionami o najróżniejszych kształtach. Odbywały się widowiska, parady tańców lwa i smoka oraz zabawy. Tradycyjnym daniem były ryżowe kulki ze słodkim nadzieniem. Na temat Yuánxiāojié zachowało się wiele legend. Jedna z nich głosi, że Nefrytowy Cesarz zesłał na Ziemię białego żurawia. Nieszczęśliwie ten został zabity przez wieśniaków, więc rozgniewany cesarz zamierzał spalić ich wioskę. Gdy chłopi się dowiedzieli, zaczęli odpalać petardy i zapalać lampiony. Tym zmylili cesarza. Sądząc, że wieś została spalona, cesarz zaniechał pogromu. Co roku w tym samym dniu Chińczycy wywieszają zapalone lampiony i odpalają petardy.

W dniu 25 stycznia 2020 roku zmarł we śnie trener Ving Tsun kungfu Yip Hok Ching inaczej Yè Xué Zhèng (葉學正), drugi spośród synów Wielkiego Mistrza Yip Man’a. Swoje treningi rozpoczął w wieku około 12 lat pod kierunkiem ojca. W 1962 roku przeniósł się z Foshan do Hong Kong'u gdzie osiedlił się na stałe. Sześć tygodni przed śmiercią Yip Man’a wziął udział w rejestracji nagrań całego systemu w celu utrwalenia i zachowania tej metody walki bez zmian w strukturze programowej. Należał do Ving Tsun Athletic Association, gdzie od 1995 roku prowadził nauczanie Ving Tsun. Był konsultantem trzeciej części sagi filmowej „Ip Man”, nakręconej w 2015 roku z udziałem kasowego aktora Donnie Yen.

W dniach 24-30 stycznia 2020 roku pod znakiem szczura przebiegnie święto Chińskiego Nowego Roku nazywane również Świętem Wiosny Chunjie (春节). Szczur jest pierwszym ze znaków chińskiego horoskopu, ponieważ jak głosi legenda jako pierwszy w wyścigu 12 zwierząt dotarł do Nefrytowego Cesarza. Od wielu pokoleń Chińczycy wykorzystują te kilka dni wolnych od pracy na powroty w rodzinne strony, odwiedzanie najbliższych i podróżowanie, powodując przez to największą na świecie krótkotrwałą migrację ludności. Świętowanie Nowego Roku w Chinach może trwać od dwóch tygodni do nawet miesiąca. Oficjalne zakończenie nastąpi wraz z pojawieniem się Święta Latarni, czyli 8 lutego 2020 roku.