01-12-2019r., Została uruchomiona nowa zakładka o nazwie "Juk Wan Kuen". Znajduje się ona w "Materiałach Stowarzyszenia" po prawej stronie i zawiera artykuły z zakresu treningu z rattanową obręczą Wing Chun. W pierwszej kolejności zainstalowane zostaną nieco starsze prace, których zagadnienia będą kontynuowane i rozwijane w przyszłości. Aby zapoznać się z artykułami wystarczy kliknąć na ikonkę z postacią z nożami motylkowymi, a następnie na ikonkę z rattanową obręczą i wpisać oraz zatwierdzić hasło.
14-10-2019r., W zakładce "Ogłoszenia" został zamieszczony Aneks do Regulaminu Rozgrywania Konkurencji Form Tradycyjnych Yongchunquan Polskiego Związku Wushu. Dane te udostępniamy w porozumieniu z organizatorem z uwagi na przypadające wydarzenie sportowe pod nazwą XXIII Otwarty Puchar Polski Wushu. Impreza odbędzie się w Krakowie w dniach 30.11-01.12.2019 w związku z czym zainteresowani udziałem w konkurencji "Wing Chun" będą mogli się jeszcze zarejestrować.
17-09-2019r., W zakładce "Ch'an" zamieszczamy pierwszy materiał dotyczący nauk Dharmy udostępniony przez serwis mahajana.net za zgodą Czcigodnego Bunyu. Tekst nosi tytuł "Zarys praktyki przypisywany Bodhidharmie". Jego autorem jest Harada Shōdō Roshi.
20-06-2019r., W zakładce "Русский" zamieściliśmy tłumaczenie na język rosyjski "Wywiadu z sikung dr Januszem Szymankiewiczem z okazji benefisu mistrza Ving Tsun" pod tytułem: "Интервью: Януш Шиманкевич - Janusz Szymankiewicz". Tekst ten zamieszczono za zgodą Zhenyi Pokazeeva z dnia 20.06.2019r.
15-06-2019r., Poprawiliśmy ogólny szablon strony yongchunquan.eu, oraz jej wygląd. Opieraliśmy się tutaj na przekazywanych nam sugestiach i uwagach, oraz potrzebach dostosowywania strony do pracy badawczej i dydaktycznej naszych członków. Do pokonania jest jeszcze wiele barier, ale na razie skupimy się na tym co jest do przepracowania. W najbliższym czasie będziemy tworzyć Sylabusa jako bazę techniczną systemów Wing Chun i Weng Chun kungfu oraz Kalendarium, tak aby pod każdą datą znajdowały się istotne informacje dotyczące praktyków kungfu i wydarzeń mających znaczenie dla badanych i opisywanych sztuk walki. Niektóre zakładki będą wymagały podania hasła dostępu. Na chwilę obecną są one nieaktywne. Nie oznacza to, że jakaś grupa osób będzie przez nas dyskryminowana. Pewne zagadnienia, które będziemy podnosić w tych zakładkach, będą miały znaczenie wyłącznie dla osób będących członkami naszego stowarzyszenia, albo będą chronione z uwagi na zastrzeżone prawa autorskie. Tak czy owak dostęp do efektów naszej pracy jest całkowicie bezpłatny. Jednocześnie dziękujemy wszystkim autorom, publicystom i redakcjom za udostępnianie nam zdjęć i tekstów oraz prywatnych archiwów całkowicie za darmo.
27-03-2019r., Przez 6 dni pomiędzy 22-27 kwietnia 2019 roku odbywać się będą pod auspicjami Europejskiej Federacji Wushu, III Międzynarodowe Mistrzostwa Yongchunquan w Moskwie. Osoby zainteresowane udziałem w tym wydarzeniu informujemy, że rejestracja zawodników nastąpi w dniu 23 kwietnia w godzinach 13.00-22.00 na terenie Hotelu „Salut”. Ważenie do konkurencji Yongchunquan Sanda rozpocznie się 24 kwietnia o godzinie 07.00 rano. Ceremonia otwarcia mistrzostw zostanie przeprowadzona w dniu następnym o godzinie 9.30, po czym zostaną rozegrane pierwsze konkurencje form Taolu i walk Sanda. Zakończenie przewidziane jest na godzinę 17.00, a do godziny 19.00 na terenie Moscow Wushu Palace będzie realizowane jeszcze seminarium pod kierunkiem Wu Guojian, który jest liderem szkoły Péng Nán Yongchūn Quán (彭南永春拳) z Foshan. Finały form i walk będą miały miejsce w dniu 26 kwietnia. Uroczyste zakończenie imprezy przewidziane jest na dzień 27.04.2019. Do 2 maja w Moskwie przebiegać będą równolegle Piąte Mistrzostwa Europy w Kungfu.
14-01-2019r., Odszedł od nas Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska, przyjaciel Polskiego Kongresu Yongchun Kungfu. Wspierał nas, sprawował patronat honorowy nad zawodami sportowymi Polskiego Stowarzyszenia Boksu Yongchun w Gdańsku. Był z nami od 2007 roku, od Pierwszych Krajowych Mistrzostw Wing Chun & Weng Chun Kung Fu. Zmarł tragicznie. Cześć jego pamięci.
03-12-2018r., W dniach 1-2 grudnia 2018 roku, w Foshan odbyły się zawody World Wing Chun Open Competition - 国际武术联合会咏春拳大赛. To nie pierwsze tego typu wydarzenie w Chinach, jednak po raz pierwszy liczba uczestników przekroczyła 1000 osób. Niesamowity rekord jeżeli chodzi o zainteresowanie sportem Wing Chun na poziomie międzynarodowym. Zawodnicy podzieleni na grupy A i B, kobiet i mężczyzn mieli okazję starcia swoich umiejętności w konkurencjach: Siu Nim Tao, Chum Kiu, Biu Jee, Muk Yan Jong, Baat Jaam Do, Luk Dim Boon Kwan, Chi Sao, oraz w walkach turniejowych. Nie zabrakło ważnych osobistości chińskiego boksu, jak Yip Chun czy Lo Man Kam.
31-10-2018r., W związku z odejściem Tomasza Grycana, twórcy i redaktora Internetowego Magazynu Świat Nei Jia - http://neijia.net - uprzejmie informujemy, iż pogrzeb Tomka odbędzie się w dniu 3 listopada o 14.30 (Osobowice). Tomku odpoczywaj w pokoju, czytaliśmy Twoje artykuły od lat 90-tych poprzedniego wieku, dzisiaj już wiemy, że więcej aktualizacji nie będzie.
02-08-2018r., Kiedy 29 czerwca 2018 roku kolejny chiński smok uleciał do nieba, z okazji mijających w sierpniu jego 80 urodzin zamieściliśmy krótki artykuł pod tytułem: „Kilka słów o mistrzu Cheng Kwong” autorstwa Sławomira Oleszka. Tekst ten można odnaleźć klikając na logotyp szkoły Cheng Kwong u dołu strony.
27-03-2018r., W zakładce poświęconej Taiji Quan pojawił się kolejny artykuł mistrza Mei Ying Sheng w tłumaczeniu Ted'a Knecht'a pod tytułem: "Dłoń lotosu w stylu Yang". Zapraszamy do lektury. Wkrótce kolejne materiały dotyczące przekazu mistrza Fu Zhong Wen'a.
20-03-2018r., No cóż, miniony czas sprawił, że artykuł sifu Andrzeja Kalisza z warszawskiej Akademii Yiquan pod tytułem: "Chi Sim, Hung Hay Kwoon i spalenie klasztoru Shaolin" został wzbogacony o dodatkowe ilustracje. Uzupełniony materiał pozostał na swoim dotychczasowym miejscu w zakładce "Artykuły".
13-03-2018r., "Historia Wing Chun kungfu od klasztoru Shaolin do wielkiego mistrza Yip Man'a" jest reprintem znanej publikacji Sławomira Pawłowskiego z 2000 roku. Artykuł w nowej, zmienionej szacie graficznej zamieściliśmy w zakładce "Artykuły".
22-02-2018r., W zakładce "Człowiek i zdrowie" został umieszczony pierwszy artykuł pod tytułem: "Praktyki, które mrożą krew w żyłach".
21-02-2018r., Polecamy lekturę debiutu publicystycznego autorstwa Zbigniewa Kołeczka, pt. "O treningu z użyciem rattan ring". Całość na pierwszym miejscu w zakładce "Artykuły".
29-01-2018r., Rozpoczynamy przebudowę strony yongchunquan.eu. Zakończenie prac wkrótce. Prosimy o wyrozumiałość. Administracja strony.