波蘭永春拳和詠春拳協會
Aktualności - zdjęcie
Sifu Nikolaj Kononov prowadzi szkołę Wing Chun w St. Petersburgu. W młodości uprawiał wyczynowo pływanie, lekkoatletykę i narciarstwo. Treningi sztuk walki rozpoczął w 1987 roku. Dwa lata później podjął naukę Wing Chun według metody Simona Lau, następnie Wai Po Tang'a. Dziś naucza wężowego stylu Wing Chun według tradycji Yiu Choi Yiu Kai zachowanej w szkole Go Ming Ting w Foshan. W 2019 roku odwiedził szkołę Białego Tygrysa w Kędzierzynie Koźlu. Efektem jest propozycja seminarium w 2021 roku.
Aktualności - zdjęcie
Zatrzymaj koronawirusa Covid-19. Przeciwdziałaj nowym infekcjom i zakażeniom. Nie podróżuj, zostań w domu. Zakrywaj drogi oddechowe, w przestrzeni publicznej noś osłonę ust i nosa. Korzystaj z maseczek. Dezynfekuj ręce. Zachowaj dystans społeczny. W zatłoczonych miejscach kieruj się ostrożnością i zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego Przestrzegaj obostrzeń administracyjnych i ustawowych. Stosuj się do zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia WHO.
Aktualności - zdjęcie
Dzień 25 kwietnia 2020 roku jako przypadający na 4 sobotę miesiąca, to prozdrowotny Światowy Dzień Taiji & Qigong. O jego przesłaniu określonym hasłami „24 Hours of World Peace” oraz „One World – One Breath” pisaliśmy w ubiegłym roku w Infonecie nr 48/2019. Tegoroczne wydarzenie przebiegnie w cieniu koronawirusa, który nie ustępuje. Z powodu obostrzeń administracyjnych i zagrożeń dla układu oddechowego trening przybierze formę on-line. Przyłączamy się więc do spotkania z sifu Andrzejem Kaliszem.
Aktualności - zdjęcie
Już po raz drugi Polskie Stowarzyszenie Boksu Yongchun z siedzibą w Gdańsku celebrowało Międzynarodowy Dzień Wing Chun kungfu. O tym jak to wydarzenie przebiegło w 2020 roku kilka słów w naszym krótkim felietonie. Tak więc do lektury i do przyszłego roku, oby okoliczności okazały się zgoła odmienne niż tegoroczne. Kolejne spotkanie odbędzie się 20 marca 2021 roku. Z tego miejsca zapraszamy wszystkich do Gdańska do Teatru Leśnego. Spotykamy się u podnóża Jaśkowej Góry.
Aktualności - zdjęcie
Prezydent Miasta Starogard Gdański zaprasza na wyjątkowe widowisko heneńskiej grupy artystycznej z Chin (中国漯河艺术团走进波兰). W programie między innymi pokazy opery chińskiej z przedstawieniami "Draka w niebiańskim pałacu" według powieści "Wędrówka na Zachód" oraz "Opowieści znad brzegów rzek". Występy aktorów będą wypełniane pokazami solistów i instrumentalistów, akrobatów oraz prezentacjami tańca ludowego. Całość 19.10.2019 r., o godz. 17.00 w Miejskiej Hali Sportowej w Starogardzie.
Aktualności - zdjęcie
W dniu 18-09-2019 mieliśmy niepowtarzalną okazję zapoznania się z pracami poznańskiego podróżnika i pisarza Łukasza Wierzbickiego. Stało się tak dzięki spotkaniu autorskiemu zorganizowanemu przez Panią Dyrektor Mirosławę Borucką z GOK Kaliska. Była to nasza kolejna wizyta dostarczająca ciekawych informacji o sporym nośniku kulturalno-oświatowym związanym z Chinami. Więcej informacji dotyczących tego wydarzenia zamieściliśmy w Infonecie nr 51/2019
Aktualności - zdjęcie
Zapraszamy na Letni Obóz Treningowy ZELÓW’ 2019 połączony z nauką shaolińskiego stylu smoka kungfu, qigong i walki klasyczną chińską bronią. Więcej informacji w ogłoszeniu. Zajęcia prowadzi Sławomir Pawłowski sifu, wieloletni uczeń mnicha Shi Su Gang, trener wushu klasy międzynarodowej. Wkrótce też zaprezentujemy dwa nowe artykuły dotyczące formy ręcznej stylu smoka i formy z włócznią. Dostarczą one informacji z zakresu nazewnictwa technik występującego w języku chińskim.
Aktualności - zdjęcie
Yang Taiji to jedna z bardziej dostępnych metod utrzymania sprawności organizmu poprzez ruch i umiarkowany wysiłek fizyczny. To również doskonały harmonizator dynamicznego stylu bokserskiego Yongchun, który uprawiamy w naszym stowarzyszeniu. Z uwagi na te cenione przez wielu praktyków kungfu właściwości taiji, w dniach 20-27 maja 2019 roku wzięliśmy udział w dwuetapowym szkoleniu przeprowadzonym przez szkołę Mizong Quan w Tczewie. Piszemy o tym w Infonecie nr 50/2019.
Aktualności - zdjęcie
„Wielka majówka” to w kontekście „Spotkania po latach”, do którego doszło 18 maja 2019 roku z inicjatywy sifu Józefa Szarguta z Kędzierzyna-Koźla wielkie wydarzenie historyczne i towarzyskie szkoły Viet Chun Białego Tygrysa. Z zaproszenia skorzystało grono dawno nie widzianych przyjaciół tego wybitnego trenera kungfu, o czym wzmiankujemy w Infonecie nr 49/2019. Impreza zyskała szereg pochwał i pozytywnych ocen. Możemy zatem domniemywać, że stanowi ona część wstępną kolejnych, konstruktywnych spotkań.
Poprzedni Następny
Aktualności - zdjęcie
KLIKNIJ tu - WSPARCIE dla PAULINKI SZARGUT. Podaruj swój 1%. Wspomóż leczenie chorej na Neurofibromatozę. Wystarczy dokonać zapisu przy wypełnianiu deklaracji PIT.
Aktualności - zdjęcie
Sifu Józef Szargut podzielił się z nami swoimi refleksjami na temat "filozofii życia z wingchunem". Artykuł daje okazję zapoznania się z osobistymi uwagami mistrza na temat idei jakie przyświecają szkole Viet Chun.
Aktualności - zdjęcie
"Zhaobao Taijiquan Hu Lei Jia" to tytuł artykułu mistrza Sławomira Pawłowskiego odnoszący się do systemu (趙堡太極拳), którego źródła tkwią w wiosce Zhao Bao położonej w hrabstwie Wenxian w prowincji Henan w środkowych Chinach.
Aktualności - zdjęcie
"Rozwój azjatyckich sztuk walki w Polsce od recepcji technik fizycznych do pogłębionej refleksji kulturowej" to praca Janusza Szymankiewicza opublikowana w 2014 roku w piśmie Azja-Pacyfik nr 17. Przedruk za zgodą autora.
Aktualności - zdjęcie
"Chińskie Dao od pojedynczej szabli do podwójnych tasaków Wing Chin" to praca Nikolaja Kononova oraz Dmitry'ego Moiseeva. Stanowi próbę sklasyfikowania broni Er Zi Qian Yang Duo Ming Dao mistrza Guo Bao Quan z Foshan.
Aktualności - zdjęcie
W 2019 roku w Sankt Petersburgu w Rosji ukazała się okolicznościowa książka pod tytułem "Legendy Rzeki Perłowej", która opowiada o kulisach rozwoju Wing Chun na południu Chin z przełomu XIX i WW wieku. Więcej w krótkiej recenzji.
Aktualności - zdjęcie
Artykuł pióra J. Szymankiewicza "Triady - mafia czy tradycje niepodległościowe i kulturowe chińskiej diaspory". Praca stanowi analizę zjawiska społecznego. Opisuje organizację chińskich tajnych stowarzyszeń i ich funkcjonowanie.
Aktualności - zdjęcie
"Wing Tsun w Polsce w drugiej połowie lat 80, a walka sportowa" to artykuł sifu Artura Rychty. Przybliża sytuację walk sportowych z jaką zmierzał się styl Wing Tsun w początkach historii tej sztuki walki w naszym kraju.
Aktualności - zdjęcie
Artykuł Sławomira Pawłowskiego sifu na temat praktyki Shaolin Luohan Mian Zhang Gong. Ćwiczenia te są wariantem bojowej formy Shaolin Da Luohan Quan, której autor uczył się w Shaolin od mnichów Shi Su Gang i Shi De Qi.
Aktualności - zdjęcie
Artykuł Sławomira Pawłowskiego sifu pt. "Shaolin Rou Gong". Mnich Shi De Qian powiedział, że praktyka tego systemu Qigong może być twoim pierwszym krokiem na drodze wiodącej do przekroczenia bramy klasztoru Shaolin.
Aktualności - zdjęcie
Osobiste wspomnienie mistrza Janusza Szymankiewicza na temat udziału Milana Prosenicy w upowszechnianiu Wing Tsun w Polsce w latach 80 XX wieku. Artykuł jest fragmentem książki nawiązującej do wydarzeń historycznych.
Aktualności - zdjęcie
W treningu Xi Sui Jing stosuje się różne przybory, w tym żelazną miotełkę, przyrząd o kształcie drewnianej łopaty buddyjskiego mnicha, drewniany tłuczek, drewniany młotek i podłużny worek wypełniony piaskiem lub kamieniami.
Aktualności - zdjęcie
W 2006 roku odbyła się podróż studyjna australijskich praktyków Shaolin Jee Shin Wing Chun do Gulao. Efektem było spotkanie z sifu Fung Chun'em, ze szkoły Pin Sun - Leung Jan'a. Jeden z epizodów odkrył nieznaną historię Bruce'a Lee.
Aktualności - zdjęcie
Istnieje buddyjska prawda o Wuyi, zgodnie z którą wszelki podział ma swoje źródło i z czegoś wynika. Dociekaj zatem źródeł pochodzenia wszystkiego z czym masz do czynienia, w tym oddechu, jako jednego z filarów podtrzymywania życia.
Aktualności - zdjęcie
Pierwsza na świecie książka o Wing Chun w języku angielskim została wydana w 1969 roku w Hong Kong'u i Wielkiej Brytanii przez Rolfa Clausnitzer'a i Greco Wong'a pod tytułem "Wing-Chun Kung-Fu Chinese Self-Defence Methods".
Aktualności - zdjęcie
Po śmierci prochy Da Mo zostały złożone w pagodzie wybudowanej przez mnichów Shaolin u podnóża góry Niedźwiedzie Ucho Xiong Shan. W miejscu gdzie medytował odkryto zapiski dotyczące ćwiczeń Yijin Jing.
Aktualności - zdjęcie
"Historia oraz charakterystyka stylu kungfu Shaolin Luohan Quan" to rozważania mnicha Shi Ji You Wen'a na temat buddyjskiej sztuki walki, opisane w książce "Proste zapiski z klasztoru Shaolin". Tłumaczenie z j. chińskiego.
Aktualności - zdjęcie
Bodhidharma był tym nauczycielem Ch'an, który po przybyciu z Indii do Chin przekazywał buddyzm bez używania słów. O jego głębokich naukach pisze na podstawie przekazów chińskich mistrz Sławomir Pawłowski
Aktualności - zdjęcie
"Na wietnamskiej ścieżce - wspomnienia" to krótka refleksja sifu Józefa Szarguta na temat wietnamskich podróży, spotkań z tamtejszymi mistrzami oraz ogólnie Wing Chun i Vinh Xuan. To również wspomnienie o mistrzu Nguyen Te Cong.
Aktualności - zdjęcie
"Dwanaście starożytnych metod masażu" to krótkie opracowanie tematyki poruszanej w książce "An Illustrated Handbook of Chinese Qigong Forms from the Ancient Texts". Zawiera wskazówki dotyczące wybranych technik.
Aktualności - zdjęcie
"Zapiski shaolińskich mnichów" to 5-cio częściowy cykl artykułów sifu Sławomira Pawłowskiego. Obejmuje zagadnienia związane z tradycją, wartościami i wiedzą Shaolin. Autor dokonał selekcji oryginalnego piśmiennictwa chińskiego.
Aktualności - zdjęcie
Kilka słów na temat przyborów treningowych stosowanych w kozielskiej szkole Viet Chun "Białego Tygrysa". Artykuł sifu Józefa Szarguta o praktyce wzmacniającej ciało i ducha z wykorzystaniem źródeł wietnamskich.
Aktualności - zdjęcie
W dniu 05-04-2017 odszedł od nas wybitny mistrz Choy Lee Fut i Luohan Qigong sifu Grzegorz Ciembroniewicz. W trzecią rocznicę wydarzenia powracamy do sylwetki mistrza i wspominamy ją na tle historii kungfu w Polsce.
Aktualności - zdjęcie
Unikalne informacje z prywatnego archiwum sifu Dariusza Muraszko. Niektóre fakty zostały skonfrontowane z liderami poszczególnych organizacji. Całość stanowi zapis rozwoju kungfu w Polsce w latach 1959-1985.
Aktualności - zdjęcie
"Badanie korzyści zdrowotnych Tai Chi". Krótki artykuł Mariusza Sroczyńskiego. Zawiera wyniki badań nad stanem zdrowia osób ćwiczących ten rodzaj gimnastyki leczniczej wobec stanu zdrowia osób nie ćwiczących w ogóle.
Aktualności - zdjęcie
Wywiad z mistrzem Józefem Szargutem, głównym trenerem Wing Chun kungfu kozielskiej szkoły "Viet Chun Białego Tygrysa". Wywiad dostarcza ciekawych informacji oraz jest pewną refleksją wobec dawnych czasów.
Aktualności - zdjęcie
Opowieść o Sun Wu Kung'u z czerwonych dżonek i historii stylu Wing Chun pochodzącego od aktorów opery kantońskiej. To wprowadzenie do tajemnicy życia i śmierci Wielkiego Mistrza Wing Chun - Yeung Gao Fook.
Aktualności - zdjęcie
Artykuł pt. "JUK WAN o treningu z obręczą w Wing Chun i stylu Mizong" jest kontynuacją tematu rattan ring. Autor porównuje wybrany aspekt praktyki z rattanową obręczą w południowym i północnym kungfu.
Aktualności - zdjęcie
"Qinna sztuka samoobrony" to artykuł z ponad 20-letnim stażem pióra Sławomira Milczarka, głównego mistrza Tanglang Quan w Polsce. Udostępniamy go celem przypomnienia tematu. Artykuł znajduje się w zakładce Shaolin Qinna.
Aktualności - zdjęcie
Artykuł z 2016 roku na temat stylu żurawia z północnego klasztoru Shaolin autorstwa Sławomira Pawłowskiego. Zdjęcia do artykułu wykonał menadżer klasztoru Shaolin Pan Guo Yin He. Zapraszamy do lektury tematu.
Aktualności - zdjęcie
Prezentujemy artykuł mistrza Weng Chun Dmitrija Zatuło na temat problematyki drewnianego manekina. Artykuł w języku polskim znajduje się w zakładce Artykuły, natomiast w języku rosyjskim w zakładce Русский
Aktualności - zdjęcie
„Smok w kulturze chińskiej”, to tytuł krótkiego tekstu z 2007 roku poświęconego opisowi smoka jako stworzenia mitycznego, odnowiony powraca przy okazji popularyzacji Long Quan w naszym stowarzyszeniu.
Aktualności - zdjęcie
Dzień 5 października to dla wielu szkól chińskiego Ch'an oraz Shaolin Weng Chun termin uroczystości dedykowanych postaci i dziedzictwu Damo. Z tej okazji zamieszczamy "Zarys praktyki przypisywany Bodhidharmie".
Aktualności - zdjęcie
Reprint nieco starszego artykułu "Szybkość w Tai Chi" pióra Andrzeja Kalisza z warszawskiej Akademii Yiquan. Warto wrócić do niegdysiejszych spostrzeżeń autora na temat różnych aspektów szybkości w tej sztuce walki.
Aktualności - zdjęcie
Artykuł pt. "Shaolin Long Quan wykaz akcji tworzących shaolińską formę smoka" zawiera pełen spis nazw chińskich odnoszących się do poszczególnych technik stylu smoka, nauczanego przez Shi Su Gang sifu.
Aktualności - zdjęcie
Artykuł "O feniksie słów kilka" jest ciekawym, choć krótkim spojrzeniem na symbolikę tego mitycznego stworzenia. W kulturze chińskiej Fenghuang przeszedł istotną przemianę, o której mówi udostępniony tekst.
Aktualności - zdjęcie
Równo 20 lat temu ukazał się w Polsce pierwszy artykuł na temat techniki uderzeń Fung Yen zwanych "Pięść oko feniksa". Dzisiaj powracamy z tym artykułem w nadziei, że temat znajdzie swoją kontynuację i nowe odsłony.
Aktualności - zdjęcie
Artykuł pt. "Nauka shaolin kungfu według przeora Shi Yong Xin" jest spojrzeniem mnicha, opata, i praktyka kungfu na naukę sztuk walki Shaolin. Tomek Grycan opublikował ten tekst jako pierwszy 7 lat temu w nr 49 Świata Neijia z 2012 roku.
Aktualności - zdjęcie
Baihe Quan to style białego żurawia. Te, które pochodzą z miasta Yong Chun kojarzone są z historią Wing Chun i Weng Chun kungfu. W celu przybliżenia tematu zamieszczamy artykuł Sławomira Pawłowskiego z 2001 roku.
Aktualności - zdjęcie
Artykuł „LONG QUAN czyli styl smoka w kungfu” autorstwa Sławomira Pawłowskiego powraca po 20 latach na łamy yongchunquan.eu w wersji nieznacznie poprawionej w stosunku do pierwowzoru z 1999 roku.
Aktualności - zdjęcie
Bīngma Yong 兵馬俑, to określenie słynnej terakotowej armii pierwszego cesarza Chin, oznaczające „Figury grobowe żołnierzy i koni”. Więcej o tym w artykule pt. „Armia grobowa cesarza Qin” w dziale Chiny, zakładce Kultura.
Poprzedni Następny
Aktualności - zdjęcie
W PRZYGOTOWANIU wspomnienie mistrza Janusza Szymankiewicza o sifu Wong Shun Leung'u - z okazji 24 rocznicy śmierci. Portret wykonał Colin Thornton z Wielkiej Brytanii. PREMIERA 28 stycznia 2021 r.
Aktualności - zdjęcie
W 126 rocznicę urodzin Wielkiego Mistrza Ving Tsun kungfu Yip Man’a zamieszczamy pierwszy z artykułów nakreślających sylwetkę tego wybitnego trenera i wychowawcy praktyków chińskiego boksu z Foshan.
Aktualności - zdjęcie
Artykuł o życiu sifu Milana Prosenicy, pierwszego trenera Wing Tsun w Polsce ze stopniem mistrzowskim nadanym przez Leung Ting'a. W treści ciekawe informacje na temat historii tej sztuki w latach 70/80 XX wieku.
Aktualności - zdjęcie
Leung Sheung był wybitnym mistrzem Ving Tsun. Posiadał niezwykłe zdolności pedagogiczne i osiągnięcia w zakresie dydaktyki kungfu. Był człowiekiem niebywale skromnym. Aby oddać jego wielkość najlepiej pominąć słowa.
Aktualności - zdjęcie
„Śmierć Moy Yat'a jest wielką stratą nie tylko dla sztuki walki Ving Tsun, ale także dla świata. Był bardzo uczonym człowiekiem, dobrym malarzem, poetą, artystą i dżentelmenem. To wielka strata dla chińskiej kultury" - William Cheung.
Aktualności - zdjęcie
"Ho Kam Ming uczeń Yip Man Wing Chun zamkniętych drzwi" to krótkie nakreślenie sylwetki mistrza Ho, który zyskał sławę w Hong Kong'u jako trener bokserów turniejowych szkoły Yip Man Wing Chun - budzący respekt.
Aktualności - zdjęcie
Kiedy w 1936 roku mistrz Yuen Chai Wan przeprowadzał się z Foshan do Hanoi zmienił nazwisko na wietnamsko brzmiące Nguyen Te Cong. O tym jak potoczyło się jego dalsze życie można przeczytać w niniejszym artykule.
Aktualności - zdjęcie
Artykuł "Fung Siu Ching i przekaz sztuki południowego boksu" to nawiązanie do działalności mistrza Weng Chun kungfu, który zamknął swój rozdział w 1936 roku w Foshan. W przyszłym roku będziemy obchodzić 85 rocznicę jego odejścia.
Aktualności - zdjęcie
W dniu 28 stycznia 1997 roku zmarł wybitny trener Ving Tsun kungfu Wong Shun Leung, czwarty spośród uczniów Wielkiego Mistrza Yip Man'a. Po 23 latach od tego wydarzenia powracamy do postaci mistrza Wong'a.
Aktualności - zdjęcie
Bruce Lee 李小龍 (1940-1973), rozpoczął treningi Yip Man Ving Tsun 葉問詠春 w latach 50-tych XX wieku w Hong Kong’u. Jego najbardziej znany aktorski popis, to Wejście smoka „龍爭虎鬥”. Gdyby żył, 27 listopada skończyłby 79 lat.
Aktualności - zdjęcie
Polecamy artykuł na temat mistrza Cheng Kwong’a. Znajdują się w nim wypowiedzi sifu Józefa Szarguta, fundatora szkoły Białego Tygrysa Hổ Trắng Viet Xuân – co po chińsku pisze się jako Yuè Chūn Bái Hǔ 越春白虎.
Poprzedni Następny
Home
  • O stronie
  • Linki
Prasa o nas
Czytelnia
  • Artykuły
  • Wywiady
  • Biografie
  • Badania własne
  • Tematyka badań
  • Historia w Polsce
Materiały
  • Yongchunquan
  • Luohanquan
  • Techniki walki
  • Samoobrona
  • Shaolin Si
  • Shaolin Qigong
  • Shaolin Rouquan
  • Shaolin Qinna
  • Shaolin Wuqi
  • Człowiek i zdrowie
  • Ch'an
  • Tong
  • KUNG-FU Life
  • Słowniki
  • Bibliografia
Galeria
  • Zdjęcia
  • Wydarzenia
  • Portrety
  • Prezentacje
  • Wyróżnienia
Cheng Kwong Ving Tsun Kung Fu
Weng Chun
Aktualności
Infonet
Reportaże
Ogłoszenia
Artykuły
Każdy ma coś swojego czyli o mojej filozofii życia z wingchunem
Chińskie Dao od pojedynczej szabli do podwójnych tasaków Wing Chun
Legendy Rzeki Perłowej - moja recenzja książki Nikolaja kononova
Triady - mafia czy tradycje niepodległościowe i kulturowe chińskiej diaspory
Magia Kung Fu
Bruce Lee i mistrz Fung Chun z Gulao Pin Sun Wing Chun
Pierwsza na świecie książka o Wing Chun w języku angielskim
Przybory wspomagające trening, nie tylko w Wing Chun
Mity, legendy, historie szkoły Viet Chun Białego Tygrysa
Wielki Mistrz Yeung Gao Fook i tajemnica naucznia Wing Chun z czerwonych dżonek
JUK WAN o treningu z obręczą w Wing Chun i stylu Mizong
O treningu na drewnianym manekinie
Tradycyjne Kung-fu, a tradycyjne formy
Fung Yen pięść oko feniksa
Kungfu Wushu
Nauka shaolin kungfu według przeora Shi Yong Xin
Chi Sim, Hung Hay Kwoon i spalenie klasztoru Shaolin
Historia Wing Chun kungfu od klasztoru Shaolin do wielkiego mistrza Yip Man'a
O treningu z użyciem rattan ring
Language
  • English
  • Deutsch
  • Русский
Dragon's Head - materiały z kongresów
Polski kongres
  • Yongchun Society
  • Benefisanci
  • Rekomendacje
Stowarzyszenie
Stowarzyszenie
  • Władze
  • Statut
  • Uchwały
  • Komunikaty
  • Regulaminy
  • Członkowie honorowi
  • Wykładowcy
  • Współpraca
  • Systemy
  • Stopnie
  • Wyniki zawodów
  • Referencje
  • Druki
  • Sprzęt treningowy
  • Kontakt
Taiji Quan
Chiny
  • Dynastie
  • Historia
  • Kultura i obyczaje
  • Kalendarium
Materiały stowarzyszenia
Metodologia
  • Wprowadzenie
  • Metody
  • Techniki
  • Narzędzia
Styl smoka
Encyklopedia
  • Sylabus
  • Mistrzowie
  • Szkoły Wing Chun
  • Szkoły Weng Chun
  • Formy stylowe
  • Systemy kungfu
Pozostałe
  • Prasa
  • Cheng Kwong Ving Tsun Kung Fu
  • Weng Chun
  • Dragon's Head - materiały z kongresów
  • Taiji Quan
  • Chinese Opera
  • Chinese Boats
  • Chinese Symbols
  • Top Secret
  • Styl smoka
  • Guestbook (księga gości)
  • Bruce Lee Wing Chun Research - Fanclub
  • Association - Stowarzyszenie
  • Polityka prywatności
  • Materiały stowarzyszenia
  • Skrytka
Bruce Lee Fanclub
Skrytka

121155

Chinese Opera

Chinese Opera

Chinese Boats

Chinese Boats

Chinese Symbols

Chinese Symbols

Top Secret

Top Secret

facebook
YouTube
Guestbook
Copyright © 2007-2021 Portal Dydaktyczno-Naukowy Polskiego Kongresu Yongchun Kungfu
POLITYKA PRYWATNOŚCI